Ocalić od zapomnienia

Z jakiego powodu ten quest jest niedostępny?

Qest został wycofany i oczekuje na przywrócenie.

Quest został utworzony pod koniec 2020 r., w którym w okresie obowiązujących obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19. Niestety - wówczas - nie dopełniliśmy odpowiedniej opieki merytorycznej nad tworzonym questem. Popełniliśmy błąd pozostawiając tworzenie tego questu pasjonatom historii. Okazało się, że to rozwiązanie - w tym konkretnym przypadku - było fatalne w skutkach. Quest zawierał wiele nieścisłości i kilka poważnych omyłek. 

Z tego błędu - popełnionego w 2020 roku - wyciągnęliśmy kilka ważnych dla nas wniosków. Najważniejszym z nich jest chyba ten:
  • "ufaj i kontroluj" - szczególnie pasjonatów lokalnych historii, którzy mienią się jej ekspertami.
Od tego czasu nowe questy oraz aktualizacje istniejących tras konsultujemy z historykami specjalizującymi się w danym temacie.

Dysponujemy już zweryfikowanym - przez historyka - opracowaniem do utworzenia scenariusza questu, ale trasa musi zostać utworzona na nowo. 
Opracowanie nowej trasy to koszt ok. 7.000 zł. Gdybyśmy do tego chcieli doliczyć również oficjalnej jej otwarcie w formule konkursowej - w jakiejś bardzo minimalistycznej wersji, to koszt wzrasta dwukrotnie.

Zobacz inne atrakcje turystyczne programu SkarbyDziedzictwa.pl

Jak korzystać z questów? Na czym polega questing?

Nim wyruszysz w trasę przeczytaj artykuł:

Współpraca

Twórcy questu:

  • międzypokoleniowa grupa mieszkańców wsi Bóbrka Kańczucka - uczestnicy projektu „Partycypacja wiejska: Międzypokoleniowe Rady Wsi na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowo-przyrodniczego”,
  • rodzina śp. pilota Waleriana Żaka,
  • Szkoła Podstawowa im. Poległych w Strajku w Krzeczowicach w 1938 r.

 

Donator:

Quest powstał w ramach projektu pn. „Questing jako metoda partycypacji społecznej w małych środowiskach wiejskich na Pogórzu Dynowskim”, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Realizator projektu:

w partnerstwie z